ZABIEGANA ŁÓDŹ 2022 vol.2- Alimenty to nie wstyd

11.05.2022
Uwaga zawodowcy i amatorzy biegania, mali i duzi.
      Zabiegana Łódź, Fundacja KiDs oraz Izba Komornicza w Łodzi Andrzej Ritmann zapraszają wszystkich do udziału w biegu głównym o długości około 3 km (2 pętle 1km + 2km) oraz w biegu towarzyszącym pod hasłem "Alimenty to nie wstyd" o długości około 1km w Parku na Zdrowiu - start nieadleko Aquaparku Fala.
     Odpowiedzialność rodzica wobec dziecka to dbanie o jego zdrowie, edukację, rozrywkę, wspólne spędzanie czasu. To również wypełnianie obowiązku alimentacyjnego. Płacenie alimentów na swoje dziecko to nie wstyd. Wręcz przeciwnie! To przejaw rozsądku i przede wszystkim troski o rozwój i przyszłość młodych ludzi. Samo słowo ALIMENTY brzmi dla większości z nas jakoś tak negatywnie, wręcz kojarzy się z czymś patologicznym. Rodzic płacący alimenty na swoje dziecko często wstydzi się tego, a Ci co nie płacą chwalą się tym w towarzystwie i uważają, że są sprytniejsi niż była partnerka/partner a już na pewno są sprytniejsi od komornika. A przecież można śmiało postawić znak równości pomiędzy alimentami dla dziecka a drugim śniadaniem czy pysznym obiadem, książką, nowymi butami, spodniami, lekarstwami, wizytą u fryzjera, wyczekiwanym wyjazdem wakacyjnym. Alimenty to przecież środki na zaspokojenie potrzeb naszych dzieci. Płacę alimenty to znaczy dbam o moje dziecko, kocham je. Oczywiście nic nie jest w stanie zastąpić dziecku miłości rodzica, wspólnie spędzonego czasu, wspólnych zabaw, rozmów, wspólnego przeżywania szczęścia czy porażki.
     Zazwyczaj biegniemy do mety by zwyciężyć. Tym razem pobiegniemy bo chcemy, aby nasze Dzieci miały możliwość realizowania swoich marzeń i osiągania swoich celów w przyszłości.
     Zachęcamy do zapoznania się z poniższym regulaminem.
     
Cykl Zabiegana Łódź 2022 został objęty honorowym patronatem Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej

ZADANIE ZABIEGANA ŁÓDŹ 2022 JEST REALIZOWANE DZIĘKI DOFINANSOWANIU Z BUDŻETU MIASTA ŁODZI
["Bieg G\u0142\u00f3wny","Bieg G\u0142\u00f3wny + KOSZULKA (5z\u0142 dla beneficjenta)","Bieg Towarzysz\u0105cy","OP\u0141ATA ZA CA\u0141Y CYKL (5 bieg\u00f3w w tym koszulka i kubek - 20z\u0142 na konto beneficjent\u00f3w)"]

Partnerzy