„TROPEM WILCZYM” - bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych

05.03.2023
         Wydarzenie jest organizowane w ramach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych". Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic RP.     
    Zduńskowolska Inicjatywa Patriotyczna, Stowarzyszenie "Pamiętamy", Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, Stowarzyszenie Patriotyczne oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Chrobry I" zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu zduńskowolskiego i nie tylko, do udziału w biegu, którym oddamy cześć żołnierzom polskiego podziemia. Żołnierze Wyklęci – działający w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego pozostali wierni złożonej przysiędze żołnierskiej i bezkompromisowi w kwestii współpracy z władzą komunistyczną. Propaganda PRL określała ich mianem faszystów i pospolitych bandytów.

PLAKAT WYDARZENIA
["Bieg G\u0142\u00f3wny 6km i Towarzysz\u0105cy 1963m darowizna na cele statutowe organizatora (dla kategorii 16 lat i starsi)","Bieg Towarzysz\u0105cy 1963m darowizna na cele statutowe organizatora (dla kategorii wiekowej do 15 lat)"]

Partnerzy